Dzień Dziecka

Pakiet na Dzień Dziecka

W każdym z nas skrywa się dziecko. Nieważne, jak bardzo byśmy nie byli poważni i demonstrowali swoją dorosłość oraz dojrzałość – prędzej czy później pojawi się coś, co wyzwoli z nas dziecięcy pierwiastek. Między innymi dlatego kocham swoją pracę – bo dzięki niej mogę robić to, co uwielbiałam robić w dzieciństwie, spełniać swoje dziecięce pragnienia, wygłupiać się, śmiać, bawić, a przy tym pozostając stale w towarzystwie dzieci i przekazując im wartości oraz wiedzę.

Dzień Dziecka to najbardziej wyjątkowy dzień w roku, a także w przedszkolu. Zabawy i inne atrakcje pozwalają dzieciom poczuć się szczególnie. Jest to także świetna okazja do zapoznania i omówienia z dziećmi PRAW DZIECKA. Zwykle w przedszkolu z tej okazji organizowaliśmy przedstawienie „Nauczyciele dzieciom”, a w tym roku to właśnie razem z „moimi” grupowymi rodzicami mieliśmy zorganizować przedstawienie „Rodzice dzieciom”. Niestety – pandemia pokrzyżowała również te plany. Długo zachodziłam w głowę, co zrobić, by móc podarować coś od siebie dzieciom w tym roku. Jest to o tyle trudne, że w zasadzie aktualnie w przedszkolu jest tylko jedna dziewczynka z mojej grupy. Zakasałam rękawy i tak powstało 25 kartek, które wysłałam dzieciakom na ich domowe adresy. Chociaż tyle mogłam dla nich zrobić. A co będzie się działo w przedszkolu? Kino z popcornem, zabawy na świeżym powietrzu, bańki XXL, malowanie na folii i pewnie wiele innych atrakcji, które będzie można zrealizować z uwzględnieniem wszystkich zasad bezpieczeństwa.

Pakiet na Dzień Dziecka

Czas na prezentację pakietu na Dzień Dziecka 🙂 – 45 stron z totalnymi różnościami! Oto one:

Plansze demonstracyjne – dzieci świata

Karty pracy

Ćwiczenia grafomotoryczne

Karty „Od największego do największego”

Karty z ćwiczeniami gimnastycznymi

Medale dla dzieci

Dyplomy dla super chłopca i super dziewczynki

Plik do pobrania w całości w wersji .PDF:

Już teraz życzę wam, waszym dzieciom – przedszkolnym i prywatnym wszystkiego cudownego z okazji tego specjalnego dnia! Dobrego wiatru w żagle, uśmiechu na co dzień oraz pomyślności w najpiękniejszej przygodzie życia, jaką jest dzieciństwo!

A dorosłym szczególnie – obudźcie w sobie czasem to uśpione dziecko <3

Przy okazji zapraszam was (jak zwykle) do towarzyszenia mi na Instagramie – tam aktualności z przedszkolnej codzienności 🙂

Instagram: TUTAJ

Facebook Comments Box

7 thoughts on “Pakiet na Dzień Dziecka

  1. Uwielbiam wszystkie twoje karty pracy. Pozdrawiam serdecznie 😉
    PS.Wkradł się błąd w tytule kart pracy „od największego do najmniejszego” 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *