Ekologia

Eko-pakiet dla przedszkolaka

22 kwietnia – Dzień Ziemi. To już bliżej niż dalej, dlatego też postanowiłam dopełnić opublikowany wcześniej informator, który zyskał uznanie wielu nauczycieli, rodziców i dzieci. Eko-pakiet dla przedszkolaka składa się z 60 stron!!! I zawiera takie oto treści:

Plansze edukacyjne

Aż 28 kart z obrazkami i informacjami, jak dbać o naszą planetę, w tym: kosze do segregowania odpadów, odnawialne i nieodnawialne źródła energii, symbole związane z ekologią i wiele, wiele innych. Każda plansza zawiera wyraźny, duży napis do odczytania przez rodzica, nauczyciela lub dziecko.

Kolorowanki

Dorzuciłam również AŻ 4 kolorowanki, a co! 🙂

Karty pracy

Karty pracy są zróżnicowane. Dotyczą przede wszystkim utrwalania wiedzy dzieci na temat segregowania odpadów, kształtują wiedzę dotyczącą dbania o środowisko oraz pogłębiają wiedomości na temat odnawialnych źródeł energii. Są też karty z elementami plastyki, labirynty i wiele, wiele innych. Łącznie w zestawie znajdziecie ich 12 🙂

Grafomotoryka

Tutaj poszalałam! Kart jest naprawdę sporo, także do wyboru, do koloru!

Całość do ściągnięcia poniżej 🙂

W zamyśle miały być jeszcze gry, ale to przygotuję w osobnym pliku. Trzymajcie się zdrowo i korzystajcie! <3

Facebook Comments Box

29 thoughts on “Eko-pakiet dla przedszkolaka

  1. Witam
    Bardzo dziękuję za tak wspaniałe pomoce. Pomysł super i na czasie. Dziękuję za możliwość ich pobrania.
    Pozdrawiam.

  2. Bardzo ładne i przejrzyste materiały. To świetnie, że można z nich korzystać i pobierać w tym trudnym czasie.
    Pozdrawiam serdecznie.

  3. Odkrycie pani stronki, podczas obecej pracy zdalnej, było najlepszym w tej całej sytuacji pandemicznej ! Pani prace z chęcią będę wykorzystywać podczas realizacji tematów zdalnych, oraz jak już wrócimy do swoich przedszkoli i dzieci. Pozdrawiam i życzę nieustającej kreatywności i pogody ducha!

  4. Tworzy pani wspaniale materiały.Dziękuję , za możliwość ich pobrania i użycia w pracy zdalnej.Pozdrawiam i czekam na kolejne publikacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *