Dzień Dziecka Girlandy Gra Napisy Pomoce dydaktyczne

Dzień Dziecka – gra w podchody + girlanda

Jeden z ważniejszych dni w przedszkolu – obok Dnia Przedszkolaka! Tak, tak – to właśnie Dzień Dziecka! Mnóstwo atrakcji oraz radości, a także pewnie drobne upominki 🙂 Miło wspominam wszystko to, co działo się dotychczas w przedszkolu 1 czerwca, co pewnie jest zasługą niegasnących uśmiechów na twarzach dzieciaków. Szkoda, że przyjdzie nam świętować go w odosobnieniu, bez możliwości zabawy z pozostałymi grupami, ale jestem pewna, że pomysłów macie naprawdę sporo. Tańce, zabawy, konkursy, przebieranki, poczęstunki, pikniki – jest mnóstwo sposobów, by uczcić ten dzień wyjątkowym. Dziś przychodzę do was z propozycją gry terenowej – nie żadnej wymyślnej, lecz klasycznej, bo klasyka zawsze się broni. Oczywiście mam na myśli podchody – najlepszą zabawę mojego dzieciństwa!

Podchody – instrukcja

Przygotowana przeze mnie wersja podchodów polega na poszukiwaniu kolejnych zagadkowych wskazówek (oraz zadań), które krok po kroku doprowadza do celu małych poszukiwaczy przygód. Wszystkie zagadki zostały wymyślone przeze mnie.

1. Wydrukujcie wskazówki, wytnijcie i włóżcie do kopert – możecie dorzucić do każdej (lub do wybranej) zagadki zadanie ruchowe, które również znajdziecie w pliku.
  2. Ponumerujcie koperty zgodnie z kolejnością ich poszukiwania i schowajcie w dane miejsca.
  3. Możecie wykorzystać wszystkie zagadki lub wybrać tylko te, które wam odpowiadają.
  4. Pierwszą wskazówkę wraz z powitaniem czytacie na głos – możecie mieć kopertę w ręku lub np. zainicjować sytuację odnalezienia listu w butelce.
  5. Dzieci krok po kroku rozwiązują zagadki (+ wykonują zadania ruchowe) i sukcesywnie zbliżają się do celu.
  6. Na końcu odnajdują kopertę z gratulacjami oraz ukryty skarb – „Certyfikat poszukiwacza przygód”. Jest to dobre miejsce, by ukryć również dobre upominki, jeżeli przewidzieliście takowe dla dzieciaków 🙂
  7. Zostawiłam również jedną pustą ramkę na wazę pomysły.

Girlanda „Dzień Dziecka”

Zapraszam was również do skorzystania z mojego wcześniejszego pliku z okazji Dnia Dziecka, gdzie znajdziecie plansze demonstracyjne „Dzieci z całego świata”, gry, medale, dyplomy oraz karty pracy – kliknijcie TUTAJ

One thought on “Dzień Dziecka – gra w podchody + girlanda