Ekologia Gra Pomoce dydaktyczne

Segregacja odpadów dla eko-przedszkolaków!

Ważny dzień przed nami, a mianowicie Dzień Ziemi! Cieszmy mnie, że coraz bardziej świadomie podchodzimy do tematu dbania o planetę i staramy się kształcić dzieci odpowiedzialne oraz zorientowane na ochronę środowiska. Wiem też, jak wiele jeszcze przed nami – niejednokrotnie miewam styczność z osobami, które pochopnie wyciągają wnioski i kierują się stwierdzeniem „jeden plastikowy worek nic nie zaszkodzi środowisku”. Jeżeli powie tak 1000 osób, to tyleż worków niestety wyląduje…hm… gdziekolwiek! i będzie rozkładać się przez kolejne setki lat. NIe jestem freakiem jeśli chodzi o wszystkie zasady „Eco”, natomiast staram się jak najbardziej wdrażać je w swoje życie.

Informator dla dzieci „Dzień Ziemi”

W ramach przypomnienia podrzucam wam link do mojego informatora, który popełniłam rok temu z okazji tegoż dnia. Przyznam szczerze, że mam sentyment do tego projektu i niezwykle robi mi się miło na sercu, gdy widzę, jak udostępniacie go na stornach swoich przedszkoli i szkół. Bardzo dziękuję! Jest nadal aktualny, więc śmiało puszczajcie w świat! 🙂

Informator dla dzieci „Dzień Ziemi”KLIKNIJ

Eko-pakiet dla przedszkolaka

Moja kolejna propozycja (również popełniona rok temu), w której znajdziecie karty pracy związane z tematem dbania o środowisko i ekologią, a także plansze demonstracyjne i mnóstwo zadań grafomotorycznych.

Eko-pakiet dla przedszkolaka – KLIKNIJ

Segregacja odpadów dla eko-przedszkolaków!

No i w końcu nowość! Cóż to takiego? Swego rodzaju gra edukacyjna, dzięki której będziecie mogli ćwiczyć umiejętność poprawnego segregowania odpadów.

Głodne kosze na odpady czekają, aż nakarmicie je tym, co lubią! 🙂 Szczegółową instrukcję znajdziecie w środku! Po krótce – należy powycinać elementy i zalaminować (będą trwalsze i sztywniejsze), porozcinać otwory na koszach, a także przyporządkować etykietę do kosza w odpowiednim kolorze. Jest też mały haczyk – niektóre odpady nie pasują do żadnego pojemnika. Dzięki temu jeszcze bardziej zwiększamy świadomość naszych dzieci i przedszkolaków.

Na końcu dorzuciłam certyfikat dla mistrz segregacji odpadów i eko-przyjaciela 🙂

Dobrej i mądrej zabawy!

Pobierz tutaj!

Całość do pobrania w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ

Wszystkie materiały udostępniane na mojej stornie są autorskie i w pełni darmowe – nie pobieram jakichkolwiek opłat za korzystanie z udostępnianych przeze mnie plików. 

Jeżeli chcesz mi pomóc – udostępnij plik na Facebooku, zostaw komentarz i dołącz na Instagrama. To wiele dla mnie znaczy – bardzo Ci dziękuję!

Facebook Comments Box

One thought on “Segregacja odpadów dla eko-przedszkolaków!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *