Kodowanie Wpisy

Kodowanie dla przedszkolaków

Kodowanie ostatnimi czasy zdobywa na popularności. Jest to powód do zadowolenia, ponieważ niesie ze sobą wiele korzyści. Co tu dużo mówić – gdy dzieciaki złapią bakcyla, mogą kodować całymi dniami! Kodowanie wywołuje w dziecku poczucie sprawczości oraz skuteczności poprzez rozwiązywanie określonego problemu/zadania i stanowi świetny trening dla myślenia logicznego. Dzięki kodowaniu rozwijamy umiejętności analityczne, matematyczne, strategiczne, skupienia, dokładności, planowania, działania pod presją, organizacji pracy, a także kreatywność, wytrwałość i pewność siebie. To tak w totalnym skrócie, bo o korzyściach płynących z kodowania można mówić godzinami, a kto nie spróbował jeszcze tego w pracy ze swoimi dziećmi lub przedszkolakami, niechaj szybko włącza drukarkę i przygotowuje się na jutrzejszy dzień. Dlaczego jutrzejszy? Bo każdy dzień jest dobry na kodowanie! 🙂

Kodowanki dla przedszkolaków

W przedszkolu i w domu możecie kodować na wiele sposobów. Można wspomagać się gotowymi zadaniami do wydruku, aplikacjami internetowymi, a nawet wspólnie wykonać matę XXL do kodowania na dywanie (ja posiadam gotową matę do kodowania na dywanie, którą otrzymałam w teczce kompetencji kluczowych wraz z pakietem edukacyjnym „Odkrywam siebie. Złota kolekcja” od wydawnictwa MAC edukacja). Możliwości i wariantów jest naprawdę mnóstwo – nieważne jak, ważne, że w ogóle zaczniecie. Dzieci uczą się naprawdę szybko i chłoną nowe umiejętności jak gąbka, dlatego warto wykorzystać ich naturalny i wędzony potencjał właśnie teraz. Niewinna, ale jakże świetna zabawa, pozwoli przygotować twoje dziecko na wyzwania czekające go w świecie pełnym technologii, a organizując kodowanie w większych grupach poszerzamy kompetencje i umiejętności społeczne dziecka w obszarach m.in. komunikacji i współpracy.

Dziś podrzucam wam 15 kodowanek dla przedszkolaków w różnych formach: od kolorowania obrazków wg podanego kodu, po rysowanie odpowiedniej liczby określonych przedmiotów, odszukiwania kodu w postaci strzałek i tworzenie określonych dróg na siatce.

Nie pozostaje mi nic innego, jak po prostu życzyć wspaniałej i pełnej nowych wrażeń zabawy! 🙂

Całość do pobrania w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *