Plan dnia Wpisy

Godzinowy planer codziennej aktywności w przedszkolu – etykiety

Planowanie! Czyli coś, co kocham. Nie wyobrażam sobie działania bez wcześniejszego ustalenia krok po kroku, co będę robić. Uwielbiam działać zgodnie z założeniami, realizować poszczególne rzeczy w określonym czasie i czuć satysfakcję, gdy odhaczam kolejną pozycję na liście. Co mi to daje? Większą efektywność pracy, poczucie bezpieczeństwa, motywację, a na koniec – ogromną satysfakcję. Nie mam pojęcia, jak można działać bez planu! Oczywiście nie oznacza to, że układam każdy swój dzień i nie przewiduję odstępstw od planu. Nie, nie, nie. Bo to nie w tym rzecz. Plan musi być celowy, konkretny, skuteczny, ale również elastyczny.

Planowanie dnia w przedszkolu

Dzieciaki również lubią wiedzieć, co je dzisiaj czeka, dlatego warto uczyć je planowania już w przedszkolu. Oczywiście – można bez, bo prędzej czy póżniej dzieci i tak wejdą w rutynę i mniej więcej będą wiedziały „co jest po czym”. Ale to jest super frajda, gdy razem rano, najlepiej przed śniadaniem, ustalacie krok po kroku, co będziecie robić i tworzycie plan za pomocą etykiet i oznaczeń godzinowych. Przy okazji wpadnie trochę wiedzy z zakresu odczytania godzin na zegarze lub rozpoznawania liczb. Same korzyści 🙂 Zachęcam was bardzo – jeśli do tej pory tego nie robiliście, koniecznie spróbujcie i sami oceńcie!

Godzinowy plan aktywności w przedszkolu

Dzisiaj podrzucam wam etykiety z podstawowymi czynnościami wykonywanymi w przedszkolu oraz oznaczenia godzinowe (co 15 minut). Do każdej czynności przyporządkujcie godzinę, przywieście na tablicy, obserwujcie i realizujcie krok po kroku. Ale najpierw – wydrukujcie i laminujcie! <3

Całość do pobrania w wersji .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram 🙂 – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka 😉 – link TUTAJ
Facebook Comments Box

5 thoughts on “Godzinowy planer codziennej aktywności w przedszkolu – etykiety

  1. Dzień dobry, bardzo piękny plan dnia…mam ogromna prośbę czy można dodać jeszcze etykietę z zajęciami indywidualnymi?

    Z góry dziękuję!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *