Dekoracje Dinozaury Grafomotoryka Karty pracy Napisy Wpisy

Dzień Dinozaura – materiały do pracy i dekoracje

Są takie tematy, gdzie pokornie schylam głowę i bez najmniejszego zająknięcia się przyznaję, że dzieci mają większą wiedzę ode mnie. Jednym z takich obszarów są dinozaury i wszelkie możliwe treści z nimi powiązane. Zawsze, ale to zawsze ten temat przyprawia mnie o drżenie rąk i nóg – oczywiście z przymrużeniem oka – i przygotowuję się na to, że to JA będę się uczyć od nich. Bardzo to doceniam i cieszy mnie taki stan rzeczy – ludzie powinni uczyć się od siebie nawzajem, a ja lubię uczyć się od tych „małych ludzi”. Przez cały czas kontroluję się, by nie palnąć (zupełnie nieświadomie) jakiejś skrajnej głupoty, natomiast wtedy w mgnieniu oka mogę liczyć na stosowne upomnienie i poprawę. Oczywiście przyznaję się do błędu. Ufam im w tej tematyce bezgranicznie.

Ten sam stres towarzyszył mi podczas tworzenia pliku. Moja głowa była pełna myśli pt. „tylko nie walnij literówki” (wcale się nie zdziwię, jeżeli ktoś coś wyłapie…z góry przepraszam!), „sprawdź to jeszcze raz”, „a co jeśli to jednak nie jest ten dinozaur, mimo że upewniałaś się 100 razy?!” i wiele innych, podobnych, wszechogarniających. Był taki moment, że powiedziałam sobie: dobra, to jest ten czas, kiedy bierzesz się do nauki! Hm… i nie chodzi tu o słomiany zapał, ja po prostu nie potrafię wypowiedzieć większości nazw, a co dopiero mówić o zapamiętywaniu! Swoją drogą tutaj tkwi kolejny fenomen – nie wiem, czy zauważyliście to u was, ale moje dzieci, mimo że zmagają się (w niektórych przypadkach) z kłopotami związanymi z wymową, sypią tymi skomplikowanymi nazwami na prawo i lewo. Mnie to zawstydza, ale wielkie pokłony. Kto wie, może faktycznie „parazaurolof” jest łatwiej wymówić niż „rower”… ughh… 😀

Pakiet na Dzień Dinozaura

Toteż – w ogromnym stresie! stworzyłam dla Was pakiecik na Dzień Dinozaura – czyli ponad 70 stron, a konkretniej:

  • dwa napisy „Dzień Dinozaura”
  • kolorowe grafiki do druku,
  • karty pracy i kolorowanki,
  • plansze demonstracyjne,
  • zabawę – „Odszukaj kontur dinozaura”,
  • realistyczne zdjęcia.

Napisy Dzień Dinozaura

Plansze demonstracyjne i zabawa „Odszukaj kontur dinozaura”

Wystarczy wyciąć dinozaury i ich kontury, pomieszać i pobawić się w łączenie par: ilustracja plus kontur – wersja trudniejsza: obrazek, kontur i napis. Możecie również wykorzystać obrazki do gry w memory 🙂

Kolorowe grafiki do druku i plansze demonstracyjne

Karty pracy i kolorowanki

Zdjęcia

Pobierz tutaj!

Całoś do pobrania w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ

Wszystkie materiały udostępniane na mojej stornie są autorskie i w pełni darmowe – nie pobieram jakichkolwiek opłat za korzystanie z udostępnianych przeze mnie plików. 

Jeżeli chcesz mi pomóc – udostępnij plik na Facebooku, zostaw komentarz i dołącz na Instagrama. To wiele dla mnie znaczy – bardzo Ci dziękuję!

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *