Plansze dydaktyczne

Literowy zawrót głowy!

Każde dziecko w pewnym momencie zaczyna interesować się literami. Nie tylko odwzorowuje to, co napisał dorosły lub zostało napisane w książkach, ale również dopytuje, co to za litera trzymając dzielnie w swoich małych rękach grube tomy z opowiadaniami. Często rodzice pytają mnie – „Moje dziecko już interesuje się literami! Co mam zrobić? Ona ma dopiero 4 lata, czy to nie za wcześnie?” Odpowiedź brzmi – NIE! Łapcie okazję – to już może nie wrócić, a jeżeli wróci, to na pewno nie z takim zapałem i zaangażowaniem. Jeżeli dziecko chce i wyraża wewnętrzną gotowość na naukę czytania i pisania, działajmy.

Nauka czytania i pisania nie musi być nudna! Już niedługo będziecie mogli się przekonać – pojawi się recenzja gry „Sylaba do sylaby” od Kapitana Nauki – link do miejsca, gdzie możecie dokonać zakupu tejże pozycji znajdziecie TUTAJ 🙂

W przedszkolu i szkole nauczyciele posługują się planszami demonstracyjnymi z konkretnymi literami, które zwykle są opatrzone kilkoma kolorowymi obrazkami z ilustracjami, w których nazwach znajduje się dana głoska. Internet jest pełny literowych plansz, ale przyznam szczerze, że cena za takie zestawy przyprawia mnie o ból głowy. No cóż, wychodzę naprzeciw, dlatego mam zaszczyt przedstawić wam moje plansze, nad którymi spędziłam sporo czasu, ale efekt jest naprawdę przyjemny.

„Literowy zawrót głowy!” to nie tylko plansze demonstracyjne z zapisem drukowanym i pisanym konkretnych liter, ilustracjami oraz podpisami z wyszczególnieniem samogłosek i spółgłosek. Do każdej litery dołączyłam kartę z możliwością pisania po śladzie oraz kartę pracy, w której dziecko ma możliwość pisania w liniaturze. Dodatkowo dorzuciłam zadanie polegające na otaczaniu pętlą ilustracji, w których słychać daną głoskę – nie tylko w nagłosie i wygłosie, ale również w śródgłosie. Oczywiście – nie mogło zabraknąć polskich znaków – ą, ę, ć, ń, ś, ó, ł, ż, ź. Na końcu znajdziecie „brudnopis” z liniaturą do swobodnego pisania i kilka bajerów. 😉 Pakiet zawiera aż 100 stron! <3

Plansze demonstracyjne

Plansze do pisania po śladzie

Literowe karty pracy

Śmiało korzystajcie w pełni z całego zestawu 🙂 Uwielbiam wspomagać was w pracy! <3

Całość do pobrania w formacie .PDF poniżej:

Zapraszam was również na Insagram i FB 🙂

Instagram – https://www.instagram.com/swiat_przedszkolanki/

Facebook – https://www.facebook.com/swiat.przedszkolanki/

Facebook Comments Box

3 thoughts on “Literowy zawrót głowy!

  1. Cudo, cudo, cudo 🙂 Pani zachwycona, dzieci również będą! Aż milej się pracuje na takich kartach pracy! Zaczynamy od września, ale już się nie mogę doczekać! Dzieci będą zachwycone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *