Rodzinne zadania do wspólnego wykonania

Rodzinne zadania do wspólnego wykonania

Nawet nie wiem, od czego zacząć. Dlaczego? Bo nie jestem zwolennikiem kart pracy, choć sama zaczęłam je tworzyć. W obecnej sytuacji, to jest dobre rozwiązanie, oczywiście połączone z innymi aktywnościami. Znam przypadki nauczycieli, którzy twardo idą w karty pracy i stanowią one podstawę ich sposobu nauczania. Zawsze mnie to dziwiło i odrzucało – szczególnie w młodszych grupach przedszkolnych. Podstawą prawidłowego rozwoju dzieci jest zabawa i ja stawiam na taką formę nauczania. Niemniej nie oznacza to, że nie staram się łączyć obu tych form ze sobą – tutaj pozostaje kwestia proporcji w jakich stosuje się je w ciągu dnia.

Stworzony przeze mnie cykl kart pracy „Rodzinne zadania do wspólnego wykonania” powstał z myślą moich przedszkolakach. Ale dlaczego nie miałyby skorzystać z tego inne dzieci? Odzew i pozytywny odbiór na Facebooku sprawił, że właśnie pracuję już nad 4 częścią! Nie spodziewałam się tego totalnie. Nie potrafię powiedzieć, jak bardzo się cieszę, że mogłam wspomóc tak szerokie grono nauczycieli, pedagogów, psychologów, rodziców i dzieci. Dziękuję!

„Rodzinne zadania do wspólnego wykonania” to karty pracy dla dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko znajdzie tam coś dla siebie. Zauważyłam również duży odzew ze strony nauczycieli edukacji specjalnej. Zadania są zróżnicowane i osadzone w różnych obszarach edukacyjnych: matematycznym, przyrodniczym, językowym, społeczno-emocjonalnym, plastycznym. Rozwijają logiczne myślenie, motorykę małą, spostrzegawczość, koordynację oko-ręka, kreatywność, aparat mowy i wiele, wiele innych. Kolorowa, przyjemna dla oka oprawa graficzna zachęca dzieci do wykonywania zadań. Polecenia są formułowane w jasny i zrozumiały sposób. Do każdej katy pracy dodana jest informacja, co należy przygotować do wykonania zadania. Dodatkiem do każdej części są: listy zadań ruchowych, ćwiczeń logopedycznych/sensorycznych czy przepisy na różnego rodzaju domowe masy plastyczne i sensoryczne.

Rodzinne zadania do wspólnego wykonania cz. 1

Rodzinne zadania do wspólnego wykonania cz. 2

Rodzinne zadania do wspólnego wykonania cz. 3

Facebook Comments Box

16 thoughts on “Rodzinne zadania do wspólnego wykonania

  1. To, co Pani robi jest nie do ocenienia! Podziwiam i gratuluję pomysłów !!! ( :
    I jeszcze dziękuję za chęć podzielenia się tymi wszystkimi pomocami.

    Dużo zdrówka <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *