Dekoracje Girlandy Karnawał Wpisy

Karnawał w przedszkolu – maski, grafiki, girlanda

Zabawy karnawałowe ruszyły na dobre. Powiem szczerze, że nie mam dobrych wspomnień z własnego dzieciństwa w kwestii tego typu imprez. Gdy sięgam pamięcią do balu karnawałowego widzę i słyszę: grejpfruty posypane cukrem, smutne balony przeczepione do siatki wojskowej (maskującej) rozciągniętej na całej sali gimnastycznej, orkiestra weselna puszczająca disco-polo, kaczuszki i „Jedzie pociąg z daleka” – takie były czasy i jak najbardziej – można stwierdzić, że miało to swój urok (z perspektywy czasu), niemniej moje wewnętrzne odczucia są zdecydowanie… mieszane 😀

Organizowaliśmy co roku bale tematyczne – był już temat jedzeniowy, zwierzęcy, różne kraje świata. W tym roku stawiamy na dowolność. I jest to dla mnie jedynie słuszna opcja. Oczywiście miło jest, gdy angażujemy rodziców i dzieci w wymyślanie stroju tematycznego, ale według mnie nie w tym tkwi sens tego balu. Dzieci cały rok czekają, by móc przebrać się za coś lub kogoś, o czym/o kim od zawsze marzą, a stroje czekają w szafie już na tę okoliczność dobrych kilka miesięcy. Gdy nagle narzucamy temat i okazuje się, że jednak nie mogę być wymarzonym policjantem, strażakiem czy Elsą – trochę to traci swoją moc, a nierzadko generuje dodatkowy wydatek dla rodziców (albo wymaga poświęcenia czasu, które i tak każdy z nas ma niewiele). Także kwestia do przemyślenia i do rozpatrzenia. Ja tam stawiam na pełną dowolność i spełnienie dziecięcych pragnień o byciu tym, kim zapragną.

Karnawał w przedszkolu – materiały do pobrania

Podrzucam wam plik stworzony z myślą właśnie o karnawale. Znajdziecie tam maski do samodzielnego wycięcia – maski karnawałowe, maski z motywem zwierzęcym. Dodatkowo znajdziecie wiele wariantów masek do wycięcia i ozdobienia wg własnych pomysłów – niech was nie ograniczoną wyobraźnia! A do tego wszystkiego – girlanda z napisem „Bal karnawałowy” – możecie również zmodyfikować i wydrukować wyłącznie napis „Karnawał” 🙂 A w bonusie dorzuciłam kilka grafik z różnymi przebraniami 🙂

Maski z motywem zwierzęcym

Maski karnawałowe

Maski karnawałowe do ozdobienia

Girlanda

Kolorowe grafiki z przebraniami

Pobierz tutaj!

Całość do pobrania w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ

Wszystkie materiały udostępniane na mojej stornie są autorskie i w pełni darmowe – nie pobieram jakichkolwiek opłat za korzystanie z udostępnianych przeze mnie plików. 

Jeżeli chcesz mi pomóc – udostępnij plik na Facebooku, zostaw komentarz i dołącz na Instagrama. To wiele dla mnie znaczy – bardzo Ci dziękuję!

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *