Karty pracy Zwierzęta

Karty pracy ze zwierzętami

Stało się. Prędzej czy później musiało to dopaść i mnie. Mija właśnie 5 dzień mojej kwarantanny. Jeszcze tylko 12. Siedzę ramię w ramię z osobą chorą na COVID-19 i sama nie grzeszę dobrym samopoczuciem. Do końca stycznia jestem uwięziona w domu. Czy to źle? Tak. Bo nie chodzę do pracy, ale staram się z tego wyciągać jak najwięcej. Z powodu (delikatnie) lepszej kondycji zabrałam się za tworzenie – jakoś ten czas trzeba mądrze i kreatywnie zagospodarować. Choć pomysłów wiele, to organizm odmawia posłuszeństwa. Zawsze chce się więcej, ale trzeba liczyć się z własnym zdrowiem. Netflix nie daje już rady, Candy Crush ogranicza życia, a książki w zasadzie przeczytane. Na jedzenie patrzeć już nie mogę – ileż można. A to dopiero 5 dzień.

Karty pracy – nauka i zabawa

Zanim przejdę do realizacji pomysłów, które rodzą się w mojej głowie, wzięłam się za dokończenie tego, co już zaczęłam kilka dni wcześniej. Postawiłam na karty pracy, bo już dawno nie było nic w podobnym klimacie. Postawiłam na zwierzęta – wszelkiej maści. Kiedy zaczynam pracę nad plikiem zawsze sobie myślę, że zrobię coś, co będzie bazowało na jednej aktywności. Natomiast podczas tworzenia moja głowę zasypują pomysły, które sprawiają, że wychodzi z tego totalny mix. W sumie to całkiem dobrze – rozmaite treści i różnorodność zadań najdłużej zaangażują dziecko i pozwolą na rozwijanie szerszego spectrum umiejętności.

Dlatego też w środku znajdziecie 20 kart pracy, które zawierają m.in. zadania grafomotoryczne, logiczne, z elementami kodowania, kolorowanki, zadania z literami i sylabami oraz elementy matematyki i spostrzegawczości. Jestem pewna, że coś pominęłam, dlatego zerknijcie sami. Drukujcie, korzystajcie, udostępniajcie i bawcie się razem ze swoimi dziećmi i przedszkolakami.

Karty pracy ze zwierzętami

Pobierz!

Plik w formacie .PDF możecie pobrać poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ

Wszystkie materiały udostępniane na mojej stornie są autorskie i w pełni darmowe – nie pobieram jakichkolwiek opłat za korzystanie z udostępnianych przeze mnie plików.

Jeżeli chcesz mi pomóc – udostępnij plik na Facebooku, zostaw komentarz i dołącz na Instagrama. To wiele dla mnie znaczy – bardzo Ci dziękuję!

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *