Informatory dla dzieci

Przedszkolak w kosmosie – informator dla dzieci

Kto nigdy nie marzył o podróży w kosmos albo nie zastanawiał się , czy gdzieś tam miliony lat świetlnych stąd istnieje życie, niech pierwszy rzuci kamieniem! Człowiek interesuje się tym, o czym mało wie. Dlaczego? Bo jest to zagadkowe, tajemnicze, nieco straszne, ale i dające duże pole do popisu zarówno w kontekście prowadzenia nowych badań, jak i rozwijania wyobraźni. Ta druga kwestia dotyczy szczególnie dzieci, ale nie tylko. Gdyby dorośli w zupełności nie tworzyli wyobrażeń na temat podróży w kosmos, nie powstałoby tak wiele fantastycznych filmów i książek. 🙂

Pracując z dziećmi w wieku przedszkolnym, czy też wychowując własne pociechy, przychodzi taki moment, że każde dziecko zaczyna interesować się kosmosem i zadawać pytania. My, dorośli, którzy przede wszystkim zatraciliśmy poniekąd tę elastyczność umysłu, z pełnymi głowami naukowych stwierdzeń i formułek, często nie potrafimy odpowiedzieć na stawiane nam pytania w sposób zrozumiały dla dziecka. Szczególnie wtedy, gdy dotyczy to takich skomplikowanych zagadnień. Przełożyć język naukowy na język dziecka to naprawdę nie lada wyzwanie. Ciągle się tego uczę i nierzadko łapię na tym, że choć wkładam w swoje wypowiedzi wszelkie starania, to odbijam się od szeroko otwartych buziek z wymalowanym nań znakiem zapytania. No cóż, trzeba ćwiczyć.

Informatory, które zaczęłam tworzyć to dla mnie nieoceniona pomoc. Ekologia, patriotyzm czy kosmos – w tych tematach nietrudno się pogubić i dobrać zbyt skomplikowany język. Opowiadanie dzieciom z pomocą, która już jest stworzona w sposób zrozumiały dla dziecka, to moje koło ratunkowe w momencie pójścia za daleko. Co więcej, omawianie tematu z użyciem kolorowych ilustracji to także dodatkowa atrakcja. U mnie się to naprawdę sprawdza!

Informator dla dzieci „Przedszkolak w kosmosie”

To już mój trzeci informator! Poprzednie zdobyły wasze niemałe uznanie. Tym razem Kostek – mały astronauta zabiera dzieci na podróż po planetach Układu Słonecznego. Dowiecie się, co to jest orbita, asteroidy, gwiazdy, poznacie planety Układu Słonecznego, znajdziecie też kilka ciekawostek, być może spotkacie kosmitów! A na koniec odbierzecie dyplom małego astronauty! Wszystko to opatrzone piękną, kolorową grafiką, która jest przyjemna dla oka i przyciągająca uwagę dziecka. Jako że to już kolejny informator, dorzuciłam mały bonus na końcu – kilka zadań do wykonania, by wasza kosmiczna podróż potrwała jeszcze dłużej!

Obiecany mały bonus na koniec 🙂

Całość do pobrania w wersji .PDF –>

Zapraszam was również do poznania moich dwóch pozostałych informatorów:

  • Dzień Ziemi – link znajdziecie TUTAJ
  • Mój kraj. Polska – link znajdziecie TUTAJ

Mam nadzieję, że wasza kosmiczna podróż zakończy się sukcesem. Trzymam za was kciuki! <3

Facebook Comments Box

4 thoughts on “Przedszkolak w kosmosie – informator dla dzieci

  1. Pani Paulinko, obfitości od wszechświata.
    Doskonała jest każda karta , z każdej tematyki.
    Dziękuje za te wyjątkowe pomoce edukacyjne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *