Scenariusze Wpis sponsorowany Wpisy

Zabawy z piosenką stacji Boomerang – propozycje aktywności ruchowych dla dzieci

Szukasz inspiracji i pomysłów na świetną zabawę ze swoim dzieckiem w domu? Czas pandemii sprawił, że Twojemu dziecku doskwiera brak aktywności ruchowej? Jesteś nauczycielem wychowania przedszkolnego i chcesz urozmaicić swoim przedszkolakom codzienne aktywności? A może po prostu chcesz zapewnić dzieciom odrobinę szaleństwa i sporą dawkę pozytywnej energii? Jeżeli chociaż na jedno z powyższych pytań odpowiedziałeś/aś twierdząco oznacza to, że jesteś w dobrym miejscu. Stacja Boomerang nadciąga z pomocą!

Plac Zabaw Boomeranga

Stacja Boomerang przygotowała świetną niespodziankę dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Uroczy piesek Boomiś zaprosi wszystkich widzów do zabawy przy piosence pt. „Zaśpiewaj z Boomisiem”. Dzięki pojawieniu się w utworze ulubionych (i wszystkim znanych z produkcji stacji) bohaterów, zabawa staje się jeszcze bardziej atrakcyjna. Wspólnie z dzieckiem zaśpiewają i zatańczą: Agent Binky, Grizzy i lemingi, królik Bugs oraz Alice – bohaterka nowego serialu „Alice i Lewis”, która przeżywa niesamowite przygody odkrywając tajemniczą Krainę Czarów! Możecie ich spotkać codziennie o godzinie 17:00 w ramach cyklu „Plac Zabaw Boomernaga” na antenie stacji Boomerang.

Rytmiczna i zapadająca w ucho na długi czas melodia, proste ruchy taneczne oraz łatwy do zapamiętania tekst to przepis na naprawdę niezłą rozrywkę – i to nie tylko w domu, ponieważ śmiało można przenieść zabawę do sali przedszkolnej. 

Brzmi nieźle? To jeszcze nic! 

Miałam ogromną przyjemność współpracować ze stacją Boomernag i dołożyć co nieco od siebie, a mianowicie współtworzyłam materiał PDF zawierający propozycje zabaw do zrealizowania z wykorzystaniem utworu „Zaśpiewaj z Boomsieim”. Darmowy plik PDF (który znajdziecie poniżej) kryje w sobie wiele niespodzianek, ale co najważniejsze – mnóstwo aktywności przewidzianych do realizacji w dwóch wariantach, co daje możliwość przeprowadzenia krótkiego scenariusza nie tylko w domu, ale również w przedszkolu. Dodatkowo – aktywności zostały tak skonstruowane, by w pełni zaangażować dzieci i towarzyszące im osoby dorosłe (rodzica lub nauczyciela). To oznacza tylko jedno – dobrą zabawę, aktywność ruchową i wspólnie spędzony czas w jednym! 

Plik PDF dostępny jest tutaj –> KLIKNIJ

Scenariusz podzielony jest na 3 moduły:

  1. Rozgrzewka,
  2. Zabawy główne,
  3. Zakończenie (oraz bonus dla chętnych, aby zabawa potrwała jeszcze dłużej!

Każdą zabawę można dowolnie modyfikować i dostosowywać do warunków i możliwości dziecka oraz pomieszczenia, w którym są realizowane, zaś stopień trudności jest zdecydowanie uniwersalny i nie powinien sprawić kłopotu nawet najmłodszym dzieciom. Starałam się, by organizowanie proponowanych przeze mnie zabaw nie było kłopotliwe, więc do ich realizacji potrzebujecie jedynie sprzętu, na którym będziecie mogli odtworzyć piosenkę oraz przedmiotów dostępnych w każdym domu czy przedszkolu (np. poduszki czy woreczki gimnastyczne). 

Piosenka dostępna jest na oficjalnym kanale YouTube oraz emitowana na antenie Boomeranga. Znajdziecie ją również poniżej. 

Serdecznie zapraszam Was do zabawy w domach i przedszkolach. Gwarantuję Wam mnóstwo radości, dużo pozytywnej energii i poczucie wspólnie spędzonego czasu. Zachęcam Was również do tworzenia własnych propozycji zabaw – niech ten materiał stanowi swego rodzaju inspiracje do dalszych szaleństw z piosenką „Zaśpiewaj z Boomisiem”.

 

Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *