Boże Narodzenie Dekoracje Kalendarz przedszkolny

Kalendarz adwentowy dla dzieci – zadania i grafiki

Zbliża się wyjątkowy czas. Czas radości, oczekiwania, odliczania, robienia dobrych uczynków… czas spędzany z rodziną, w domu, pod kocem z ciepłą herbatą. To również moment, gdy w naszych domach pachnie piernikami i choinką oraz mrugają kolorowe światełka. Zbliżamy się do siebie – tak po prostu. Wyjątkowo robi się dosłownie w każdym detalu. Oczywiście – nie tylko w domach, bo przedszkole to miejsce, gdzie ja szczególnie odczuwam świąteczną atmosferę. To zasługa dzieci i ich euforii – dorośli już nie okazują tak wylewnie swojej radości, a dzięki przedszkolakom udziela mi się owa magia.

Kalendarz adwentowy

Czym byłoby oczekiwanie i odliczanie do Świąt Bożego Narodzenia, gdyby nie kalendarze adwentowe? Ze swojego dzieciństwa pamiętam kartonowe kalendarze z okienkami na każdy dzień. Po otwarciu czekały tam malutkie czekoladki, które zwykle znikały w całości w ciągu kilku chwil 🙂 Jest to miły akcent każdego dnia – jeżeli się wytrzyma! Każdego roku, gdy przygotowuje kalendarz do przedszkola, staram się wymyślić coś nowego. W tamtym roku np. spakowałam karteczki zwinięte w rulonik i przewiązane wstążką w malutkie pudełeczka i przywiesiłam w sali pod sufitem. Codziennie inne dziecko otwierało je, ja czytałam treść listu i wspólnie wykonywaliśmy zadania. No właśnie – zadania! Nie było tam żadnych drobiazgów ani czekoladek. W piątek otwieraliśmy aż trzy pudełeczka i dzieci wykonywały zadania w domach. Ma to dużą wartość, która zbliża do siebie rodziny oraz grupy przedszkolne, uczy cierpliwości, sumienności, odpowiedzialności i tworzy prawdziwie świąteczny klimat.

Aby zaangażować rodziców w nasze przygotowania i oczekiwania na zbliżające się święta, zawsze na drzwiach sali wieszamy dużą skarpetę. Po śniadaniu sprawdzamy jej zawartość. Elfy w postaci rodziców codziennie wrzucają nam tam małe drobiazgi. Kreatywność rodziców nie zna granic! Znaleźliśmy tam prawdziwe cuda! M.in. kolorowanki podłogowe XXL, roczną prenumeratę gazety Świerszczyk, gipsowe figurki do malowania oraz słodkie co nieco 😉 Super sprawa – porozmawiajcie z rodzicami w swojej grupie i spróbujcie ich włączyć do tej zabawy. U nas w grupie rodzice pytają ze sporym wyprzedzeniem, czy w tym roku będzie skarpeta, bo już snują kreatywne plany! 🙂 Takie Elfy to skarb! <3

Kalendarz adwentowy – zadania

W przygotowanym przeze mnie kalendarzu znajdziecie 48 propozycji zadań. Jakich? Wszelkich! Od pieczenia pierników, po robienie dobrych uczynków, choinkowych ozdób i śpiewanie piosenek świątecznych. Na pewno znajdziecie coś dla siebie! 🙂

Dodatkowo znajdziecie 4 rodzaje etykietek z numerkami do kalendarza – w tym jednostronicowy kalendarz w postaci choinki z bombkami.

Całość do druku w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *