Angielski Owoce i warzywa Plansze dydaktyczne

Warzywa i owoce + kolory – plansze demonstracyjne, język angielski, memory

Przeziębienie powoli odpuszcza – całe szczęście, bo zdecydowanie nie mam czasu na chorowanie. Zawsze powtarzano mi – jedz dużo witamin, czyt. owoców i warzyw, a będziesz cieszyć się zdrowiem. I nagle – eureka! Tego jeszcze nie było. Dlatego uznaję, że owe przeziębienie zainspirowało mnie do stworzenia pliku z warzywami i owocami. No i z małym bonusem – bo lubię bonusy 🙂

Warzywa i owoce

Przełom września i października to zwykle moment, kiedy poruszane są tematy związane właśnie z owocami, warzywami i przetworami. Co to dużo mówić – jesień to przygotowania do zimy, trzeba zrobić zapasy i wsadzić w słoiki najlepsze witaminy. Jednym z wymagań stawianych dziecku w przedszkolu jest umiejętność rozpoznawania warzyw i owoców oraz kategoryzowania ich. I tutaj jest pies pogrzebany – bo ja naprawdę zachodzę w głowę, co powinnam powiedzieć dzieciom, gdy trzymam w ręku zdjęcie marchewki lub pomidora. Niby warzywo, a zdarza się, iż mówią – owoc. No tak. A ślimak to ryba. Otóż koniec końców trzymam się standardowej wersji – marchewka i pomidor to warzywa itp. Nie komplikuje sobie i dzieciom. A jeżeli się mylę, to chętnie poznam ten AKTUALNY podział 😀

W pliku znajdziecie 30 plansz z nazwami warzyw i owoców – nie grafiki, a realne zdjęcia. Plansze zawierają duży napis z nazwą oraz z nazwą podzieloną na sylaby, a także z wyszczególnionymi samogłoskami i spółgłoskami. Dodatkowo znajdziecie również osobne plansze (też jest ich30) ze zdjęciami i nazwami w języku angielskim.

Kolory

Dorzuciłam również plansze z 12 kolorami – nazwa + nazwa w języku angielskim.

Warzywa i owoce – piktogramy

W pliku znajdziecie również małe obrazki z kolorami, warzywami i owocami oraz cegiełki z napisami – w języku polskim i angielskim.

Propozycje zabaw z wykorzystaniem materiałów z pliku

Wykorzystując zawartość tego pliku tak naprawdę macie wiele możliwości działania. Ogranicza was jedynie wasza wyobraźnia. Oto kilka opozycji ode mnie:

  • przyporządkowywanie owoców do poszczególnych kolorów,
  • kategoryzowanie: owoce do owoców, warzywa do warzyw,
  • układanie w zbiory pod względem podanego kryterium: kolor, wielkość, warzywo, owoc itd.,
  • memory warzywno-owocowe: gdy wydrukujcie obrazki podwójnie, możecie śmiało wykorzystać je do gry w memory,
  • memory słowne, wersja dla starszych dzieci: możecie zagrać w memory wykorzystując do tego kartoniki z obrazkiem i nazwą, zarówno w języku polskim, jak i angielskim, tj. dziecko odkrywa kartonik z owocem i musi do pary odszukać kartonik z jego nazwą w języku polskim lub angielskim, lub WERSJA TRUDNA: i w polskim i angielskim, tzn. dziecko musi odszukać 3 kartoniki. Może być ciekawie 🙂
  • wykorzystanie plansz do zajęć – nauka nazw owoców, warzyw, kolorów, podziału na sylaby, odczytania nazw, nauki angielskiego,
  • i pewnie wiele innych… chętnie poczytam w komentarzach wasze pomysły! 🙂

Całość w formacie .PDF znajdziecie poniżej w czterech częściach, ponieważ plik jest bardzo duży:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram  – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka  – link TUTAJ
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *