Karty pracy Plansze dydaktyczne

Bezpieczny przedszkolak – plansze demonstracyjne i karty pracy

Bezpieczeństwo to ważna sprawa! Wrzesień to miesiąc, gdzie zwykle omawia się z dziećmi zasady bezpieczeństwa na drodze, czy też w drodze do przedszkola. Temat ten szczególnie zasługuje na uwagę, bo dobre nawyki i najpotrzebniejszą wiedzę trzeba zaszczepiać jak najwcześniej. Gdy patrzę na dorosłych ludzi, którzy przechodzą przez przejście dla pieszych ze wzrokiem wbitym w ekran telefonu lub przejeżdzających na rowerze przez pasy, gdy nie ma wyznaczonego przejścia dla rowerów, myślę sobie, że opuszczali zajęcia dotyczące bezpieczeństwa.

W ramach uatrakcyjnienia tematu zawsze zabieram swoją grupę na spacer – idziemy przyjrzeć się ruchowi drogowemu, poobserwować przechodniów, przechodzimy przez przejścia dla pieszych i uczymy się rozpoznawać sygnały świetlne oraz znaki. Super sprawa i pouczająca wycieczka – zachęcam wszystkich.

Plansze demonstracyjne

W przygotowanym przeze mnie zestawie znajdziecie plansze demonstracyjne przedstawiające znaki drogowe oraz sygnały świetlne – te najważniejsze i najbardziej podstawowe. Dodatkowo urozmaiciłam go planszami zawierającymi numery alarmowe: straż pożarna, policja, pogotowie ratunkowe oraz uniwersalny numer alarmowy 112.

Bonusem jest fragment wiersza W. Chotomskiej „Gdy zamierzasz przejść przez ulicę” – warto jest zapoznać z nim dzieci. Łatwy do zapamiętania i wpada w ucho, a przy tym zawiera wszystkie najważniejsze informacje.

Karty pracy

Utrwalić wiedzę przedszkolaków pozwolą karty pracy, które poniekąd nawiązują do powyższych plansz. W środku znajdziecie zadania grafomotoryczne, na spostrzegawczość, matematyczne, kolorowanki i jeszcze parę innych – w sumie jest ich 12 🙂 Na pewno znajdziecie coś dla siebie!

Całość w formacie .PDF znajdziecie poniżej:

Koniecznie zajrzyj!

  • Nieśmiało zapraszam na Instagram 🙂 – link TUTAJ – tam znajdziecie nieco więcej o mnie, o tym co robię na co dzień, polecane produkty oraz zdjęcia z mojej przedszkolnej rzeczywistości. 
  • …oraz na Facebooka 😉 – link TUTAJ
Facebook Comments Box

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *