Rodzinne zadania do wspólnego wykonania

Rodzinne zadania do wspólnego wykonania – cz. 5

Znacie to uczucie, gdy robicie coś z czystej przyjemności z myślą, by urozmaicić pracę swoim przedszkolakom i ich rodzicom? Pewnie, że znacie. Tylko tutaj pojawia się jeszcze jedna istotna różnica. Otóż – robiąc pierwszą część „Rodzinnych zadań do wspólnego wykonania” nawet nie pomyślałam od razu, żeby wrzucić plik na stronę. Na szczęście przyszłam po rozum do głowy i podzieliłam się nimi z wami. To, co się wydarzyło, przeszło moje najśmielsze oczekiwania i w życiu nie spodziewałam się, że powstania jeszcze 3. czy 4. część, a już na pewnie nie 5. część! Jaki los potrafi być zaskakujący 🙂 Oczywiście wydźwięk mojej wypowiedzi jest jak najbardziej pozytywny, niemniej zaskoczenie nadal jest spore, bo kiedy coś, co robisz zwyczajnie, „dla siebie”, a nie po to, by zyskać nowych obserwujących na stronie czy podnieść sobie statystyki, to skutek związany takim dużym odzewem, zainteresowaniem i przekształca się w naprawdę niezły motor do działania.

Dlatego też z pełną ekscytacją prezentuję wam juz 5. (!!!) część uwielbianych przez was i wasze dzieci „Rodzinnych zdań do wspólnego wykonania”. A co w środku? Aż 30 kart pracy i lista zabawa usprawniających małe rączki (motoryka mała). Zapraszam po szczegóły:

Karty pracy – Polska

Majówka już za pasem. Oprócz informatora „Mój kraj. Polska”, który możecie znaleźć TUTAJ – proponuję kilka kart pracy utrwalających wiedzę. Znajdziecie (jak zwykle) mały misz-masz, ale o to chodzi, by praca była zróżnicowana i żebyście karty mogli sobie dobierać według własnego uznania oraz obszaru, który aktualnie realizujecie. Grafomotoryka, jednostki monetarne, wycinanki, puzzle, porządkowanie zbiorów, czy po prostu kształtowanie świadomości narodowej poprzez znajomość symboli narodowych. A to wszystko w bardzo przystępnej formie z kolorową grafiką.

Labirynty

Labiryntów do tej pory było bardzo mało w moich zestawach, dlatego postanowiłam to nadrobić – a dzieciaki je przecież uwielbiają! W 5. części mamy aż pięć propozycji (o proszę, jak się liczba ładnie zgrała) o różnym stopniu trudności – dla tych młodszych i starszych dzieci 🙂 Polecam nie tylko wykonywanie ich narzędziem pisarskim, ale początkowo wskazanie prawidłowej drogi palcem. Łączymy tutaj motorykę małą i trening pamięci 😉

Znajdź różnice

W pakiecie znajdziemy również karty ćwiczące spostrzegawczość. Kolorowe grafiki z kilkoma różnicami nie zawsze wydają się takie łatwe i oczywiste 🙂

Mały misz-masz

Moja ulubiona część! A w niej: kolorowanie, przeliczanie, rysowanie, malowanie, łączenie, klasyfikowanie, achhh <3

Ukryte liczby

Postanowiłam też nieco urozmaicić – a co! 5 część to już nie są przelewki! I dodałam 10 kart z ukrytymi liczbami. Można je kolorować, malować, wyklejać – na co tylko przyjdzie ochota. Odgadywać, jakie zwierzę zamieniło się w jaką liczbę. Taki „mały” bonusik 🙂

Zabawy usprawniające małe rączki

Klasyk musi być 🙂 Lista aktywności na koniec każdego zestawu, to już standard. Tym razem – zabawy usprawniające małe rączki o róznym stopniu trudności.

Jak wasze wrażenia? Podzielcie się nimi w komentarzach! 🙂 A całość pliku w formacie .PDF do pobrania poniżej. Trzymajcie się <3

Facebook Comments Box

6 thoughts on “Rodzinne zadania do wspólnego wykonania – cz. 5

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *